reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

ZURAD z certyfikatem ISO dla wyrobów medycznych

Celem przeprowadzonego procesu certyfikacji jest stworzenie ciągu produkcyjnego o wysokiej specjalizacji optoelektronicznej w czystym reżimie wykonawczym – informuje ZURAD.

29 marca tego roku ZURAD uzyskał uprawnienia do produkcji wyrobów medycznych ISO 13485:2016.

Jest to element strategii firmy zakładającej ciągłe poszukiwanie nowych szans rozwoju oraz inwestowanie w środki produkcyjne, umożliwiające zaspokajanie zmieniających się potrzeb rynku – informuje ZURAD.

– Formalnie certyfikacja upoważnia zakład do prowadzenia działalności w zakresie produkcji, montażu i konfekcjonowania systemów obrazowania do diagnostyki in vivo oraz temperaturowych systemów przesiewowych do diagnostyki medycznej – czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia ZURAD, celem przeprowadzonej certyfikacji jest utworzenie wysoko specjalistycznego działu, który będzie zapleczem produkcyjnym dla firm zajmujących się nie tylko produkcją wyrobów medycznych, jak również stworzenie ciągu produkcyjnego o wysokiej specjalizacji optoelektronicznej w czystym reżimie wykonawczym, spełniającej klasę 1, 2, 3 oferowanych technologii o wysokiej innowacyjności.

ZURAD przypomina, że wraz z wybuchem pandemii COVID-19, jeszcze w 2020 roku, firma skomercjalizowała prace badawcze Uniwersytetu Białostockiego w dziedzinie technologii dekontaminacji. Efektem tych prac jest system emiterów UV-C dostosowany do użytkowania w dużych i bardzo dużych przestrzeniach, w pojazdach jak i w wersji stacjonarnej.

Z kolei podpisanie pierwszej umowy współpracy z producentem wyrobów medycznych, giełdową spółką Milton Essex, na komercjalizację innowacyjnych badań naukowych, przy współpracy z Wojskową Akademią Techniczną jest „naturalną konsekwencją wprowadzanych od kilku lat inwestycji i potwierdzeniem dotychczasowych wysokich kompetencji technologicznych spółki” – informuje ZURAD.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2