reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Należący do PGZ ZURAD wyprodukuje dla Milton Essex

Milton Essex zacieśnia współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową w dziedzinie technologii medycznych.

Milton Essex SA informuje, że została podpisana przez spółkę umowa ze spółką technologiczną ZURAD wchodzącą w skład holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa. Umowa dotyczy rozpoczęcia produkcji pilotażowej serii systemu Face-COV.

Milton Essex wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji na potrzeby automatyzacji interpretacji obrazów medycznych w dalekiej podczerwieni. Celem firmy jest komercjalizacja i rozwój linii produktowej obejmującej modułowy system do w pełni automatycznych badań skryningowych w kierunku wykrywana markerów gorączkowych zakażenia czynnikami infekcyjnymi w tym koronawirusem SARS-COV2.

– ZURAD, jako producent zaawansowanych układów pomiarowych i optycznych, posiada doświadczenie niezbędne do wykonania serii pilotażowej – czytamy w komunikacie.

Umowa pomiędzy Milton Essex SA, a ZURAD Sp. z o.o. stanowi kolejny krok we współpracy pomiędzy firmami nad dalszym rozwojem technologii medycznych przeznaczonych zarówno do odbiorców cywilnych jak i wojskowych. Dotyczy to zwłaszcza wersji rozwojowych systemu Face-COV wyposażonych w opcjonalne funkcje cyfrowego monitoringu oraz automatycznego rozpoznawania osób z dodatnim wynikiem badania w bramce skryningowej Face-COV. Stworzona technologia umożliwia także zautomatyzowaną lokalizację i śledzenie przepływu osób w monitorowanych budynkach publicznych, a w obecnej sytuacji także na szybkie badania uchodźców w kierunku symptomów zakażenia oraz identyfikację biometryczną bezpośrednio w punktach granicznych – zapewnia Milton Essex.

Podpisana umowa realizowana będzie w ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju referencyjnego Projektu „FACE-COV – systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia SARS-COV2 z użyciem sztucznej inteligencji wraz z opcją identyfikacji biometrycznej spełniające standardy wyrobu medycznego” w Programie Inteligentny Rozwój 2014-2020 5/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka 5_2020 „KORONAWIRUSY”. Projekt bramki skryningowej Face-COV został zaprojektowany przez konsorcjum B+R utworzone przez Milton Essex SA z Instytutem Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

Wyniki sztucznej inteligencji opracowanej przez MILTON ESSEX zostały opublikowane w ostatniej edycji prestiżowego periodyku The NATURE Scientific Reports.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama