reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kioxia
Przemysł elektroniczny |

Kioxia rusza z zapowiadaną budową fabryki pamięci

Japoński producent pamięci rozpoczął budowę Fab2 w swoim kompleksie produkcyjnym w Kitakami w prefekturze Iwate w Japonii.

Dzięki nowemu zakładowi Kioxia zwiększy produkcję układów flash 3D BiCS FLASH w Kitakami. Firma ogłosiła decyzję o inwestycji w marcu, uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce 5 kwietnia, a zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok.

– Zakład Fab2 stanie się kluczowym ośrodkiem produkcyjnym Kioxia, który będzie produkować nasze układy pamięci na dużą skalę. Planujemy wprowadzić zautomatyzowane transfery w zakładzie i zaawansowaną kontrolę produkcji, aby Fab2 stał się światowej klasy inteligentnym zakładem produkcyjnym – mówie Nobuo Hayasaka, prezes i dyrektor generalny Kioxia.

Dyrektor generalny dodaje, że produkcja w Fab2 będzie w sposób inteligentny skoordynowana i zoptymalizowana z produkcją w Fab1, a także z fabrykami w Yokkaichi.

Kioxia poinformowała wcześniej Evertiq, że powierzchnia Fab2 wyniesie 31 000 m kw. Firma zdecydowała się jednak nie odpowiadać na pytania dotyczące mocy produkcyjnych czy planów kadrowych związanych z inwestycją.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama