reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kioxia
Przemysł elektroniczny |

Kioxia wybuduje fabrykę pamięci flash 3D

Kioxia Corporation zwiększy moce produkcyjne w zakresie pamięci flash 3D, budując nową fabrykę w ośrodku produkcyjnym w japońskim Kitakami.

Kioxia Corporation w już kwietniu tego roku rozpocznie budowę obiektu Fab2 w swoim zakładzie Kitakami w prefekturze Iwate w Japonii w celu rozszerzenia produkcji układów 3D BiCS FLASH. Zakończenie prac planowane jest na 2023 rok.

– Nowy zakład będzie wykorzystywał najnowocześniejsze technologie produkcji oparte na sztucznej inteligencji w celu zwiększenia wydajności całego ośrodka produkcyjnego Kitakami i dalszej poprawy jakości produktów, co pozwoli Kioxia na organiczny rozwój działalności i wykorzystanie średnio- i długoterminowego wzrostu na rynku pamięci flash napędzanego coraz szybszym wdrażaniem usług w chmurze, 5G, IoT, AI, zautomatyzowanej jazdy i metaverse – czytamy w komunikacie.

Fab2 zostanie wybudowany po wschodniej stronie istniejącego obiektu Fab1 w Kitakami i, jak zapewnia firma, będzie miał konstrukcję odporną na trzęsienia ziemi i przyjazną dla środowiska, wykorzystującą najnowocześniejsze energooszczędne urządzenia produkcyjne i odnawialne źródła energii.

W przesłanej Evertiq wiadomości mailowej, rzecznik firmy Kioxia napisał, że powierzchnia budynku Fab2 będzie wynosić 31 000 m kw. Spółka nie ujawnia jednak żadnych szczegółów dotyczących docelowych mocy produkcyjnych ani planów kadrowych związanych z inwestycją. 

Kioxia planuje sfinansować inwestycje w Fab2 ze swoich operacyjnych przepływów pieniężnych.

– Budowa Fab2 jest dla Kioxia kluczowym kamieniem milowym w dalszym wzmacnianiu strategicznego rozwoju i zdolności produkcyjnych zaawansowanych produktów pamięci, dzięki czemu jesteśmy w jeszcze lepszej pozycji konkurencyjnej, pozwalającej nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty pamięci – komentuje Nobuo Hayasaka, prezes i dyrektor generalny Kioxia.

Kioxia planuje prowadzić rozmowy z Western Digital w sprawie rozszerzenia joint venture w zakresie układów flash na inwestycję Fab2.

Kioxia Corporation, (do października 2019 Toshiba Memory Corporation) jest dostawcą pamięci flash i dysków SSD. Producent w 1987 roku wynalazł pamięci NAND, a obecnie  promuje swoją technologię BiCS FLASH 3D.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2