reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny |

Polarium inwestuje w laboratoria i przenosi kwaterę główną

Szwedzki dostawca magazynów energii Polarium przygotowuje się do dalszego wzrostu, inwestując w nową siedzibę główną w oraz zaplecze laboratoryjne w Sztokholmie.

Polarium od czasu założenia w 2015 roku odnotowuje szybki wzrost przychodów, które w 2021 roku przekroczyły 1 mld SEK. Dostawca rozwiązań do magazynowania energii został ostatnio drugi rok z rzędu uznany za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie w rankingu Financial Times FT1000. Firma ma na koncie 350 000 instalacji na ponad 70 rynkach i zapowiada, że to dopiero początek. Polarium przygotowuje się bowiem do dalszego szybkiego wzrostu, ogłaszając duże inwestycje tam, gdzie wszystko się zaczęło – w Sztokholmie.

W 2022 roku Polarium przeniesie laboratorium do obiektów w Tomtebodzie, a siedzibę główną do Life City Atrium Ljungberg w rozwijającej się dzielnicy Hagastaden, w odległości spaceru od laboratorium. Dzięki tym inwestycjom Polarium ponad dwukrotnie zwiększy powierzchnię biurową do ponad 4 000 m kw. i dziesięciokrotnie zwiększy możliwości laboratoriów.

W nowej siedzibie będą działały laboratorium wprowadzania nowych produktów oraz laboratorium wysokich napięć do testowania systemów optymalizacji energii.

Przeprowadzka rozpocznie się w trzecim kwartale 2022 roku, a uruchomienie laboratoriów planowane jest jesienią.

Polarium dostarcza rozwiązania do magazynowania energii oparte na technologii litowo-jonowej dla segmentu telekomunikacyjnego, komercyjnego i przemysłowego. Główna siedziba i centrum badawczo-rozwojowe Polarium znajdują się w Szwecji, a produkcja w Meksyku i Wietnamie. 
W ubiegłym roku Polarium zawarł partnerstwo z Northvolt
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1