reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Partnerstwo Polarium i Northvolt

Polarium podkreśla, że będzie pierwszą firmą, która zaoferuje magazynowanie energii dla sieci telekomunikacyjnych w oparciu o zielone baterie wyprodukowane przez szwedzki Northvolt.

Polarium i Northvolt zawarły długoterminowe partnerstwo, w ramach którego Northvolt będzie dostarczać Polarium ogniwa litowo-jonowe. – Zasilanie awaryjne w branży telekomunikacyjnej od dawna jest kosztownym i trudnym problemem. Konwencjonalne akumulatory kwasowo-ołowiowe wymagają częstej wymiany, a olej napędowy jest kosztowny i zanieczyszcza środowisko. Od 2015 roku Polarium rzuca wyzwanie światowemu przemysłowi telekomunikacyjnemu, aby przestawić się z generatorów wysokoprężnych i akumulatorów kwasowo-ołowiowych na trwałe, zrównoważone akumulatory litowo-jonowe jako rozwiązanie do zasilania awaryjnego – czytamy w komunikacie. Nowa gama produktów „Green” Polarium, opiera się na ogniwach litowo-jonowych Northvolt i obejmuje niektóre z najpopularniejszych produktów firmy do magazynowania energii. Początkowo produkty „Green” będą dostępne wyłącznie dla segmentu telekomunikacyjnego, ale w późniejszym etapie zostaną udostępnione segmentom komercyjnym i przemysłowym. Wraz z produkcją ogniw na dużą skalę, która rozpoczęła się w 2021 roku w gigafabryce Northvolt Ett w Skellefteå w Szwecji, Northvolt zamierza produkować najbardziej ekologiczne baterie na świecie. Produkcja ogniw Northvolt jest zasilana w 100% czystą energią i uwzględnia zasady gospodarki o obiegu zamkniętym.
Polarium dostarcza rozwiązania do magazynowania energii oparte na technologii litowo-jonowej dla segmentów telekomunikacyjnego, komercyjnego i przemysłowego. Firma została założona w 2015 roku, siedziba główna i centrum badawczo-rozwojowe Polarium znajdują się w Szwecji, a produkcja w Meksyku i Wietnamie. Northvolt to europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformacji ku zdekarbonizownej przyszłości. Northvolt zatrudnia ponad 1100 pracowników 76 różnych narodowości w swoich lokalizacjach w Szwecji, Niemczech i Polsce. Do partnerów biznesowych i klientów Northvolt należą m.in. ABB, BMW Group, Scania, Siemens, Vatenfall, Vestas i Volkswagen Group. Od 2018 firma funkcjonuje w Polsce pod nazwą Northvolt Poland Sp. z o.o. Spółka została zawiązana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. W zakładzie w Gdańsku produkuje systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne zastępujące silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle. Obecnie firma Northvolt Poland planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, inwestując w Gdańsku 200 mln USD w budowę wysoce zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego o powierzchni 50 tysięcy m².

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1