reklama
© pinonsky dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Arm zwolni nawet 15% pracowników

Arm ma zredukować do 15% kadry – donosi BBC. Cięcia mają mieć miejsce głównie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

– Podobnie jak każda inna firma, Arm stale dokonuje przeglądu swojego biznesplanu, aby zapewnić firmie odpowiednią równowagę między możliwościami a dyscypliną kosztową. Niestety proces ten obejmuje propozycję redukcji globalnego zatrudnienia w Arm – napisała firma w oświadczeniu cytowanym przez BBC.

Arm zatrudnia blisko 6400 osób.

Z kolei The Telegraph cytuje dyrektora generalnego Rene Haasa, który w e-mailu do pracowników napisał, że aby zachować konkurencyjność, firma musi wyeliminować powielanie pracy i zakończyć działalność, która nie jest już kluczowa dla przyszłego sukcesu. Według dyrektora Arm, kluczowe jest skupienie się na działaniach, które w odpowiednim tempie posuną do przodu realizację strategii firmy.

Japoński Softbank kupił Arm w 2016 roku. W lutym tego roku oficjalnie poinformowano, że nie dojdzie do skutku planowane przejęcie Arm przez Nvidię ze względu na przeszkody regulacyjne. Obecnie Arm przygotowuje się do IPO.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1