reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Nvidia nie przejmie Arm

I stało się: Nvidia nie kupi Arm od japońskiego SoftBanku. Przeszkody regulacyjne okazały się nie do pokonania.

– Strony zgodziły się rozwiązać umowę z powodu istotnych wyzwań regulacyjnych uniemożliwiających sfinalizowanie transakcji, pomimo prowadzonych w dobrej wierze starań. Arm rozpocznie teraz przygotowania do oferty publicznej – czytamy w komunikacie.

Giełdowy debiut Arm planowany jest w ciagu roku podatkowego kończącego się w marcu 2023 roku.

– Arm staje się ośrodkiem innowacji wspierającym nie tylko rewolucję telefonii komórkowej, ale także w obszarach chmury obliczeniowej, motoryzacji, internetu rzeczy i metaverse. Firma weszła właśnie w drugą fazę wzrostu. Skorzystamy z tej okazji i zaczniemy przygotowywać się do wprowadzenia Arm na giełdę i do dalszego rozwoju – mówi Masayoshi Son, prezes i dyrektor generalny SoftBank Group Corp.

Zgodnie z warunkami umowy, SoftBank otrzyma od Nvidii 1,25 mld USD kary za zerwanie umowy.

Ogłoszone w 2020 przejęcie miało do pokonania kilka przeszkód regulacyjnych, m.in. w postaci pozwu, który wszczęła Amerykańska Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commission – FTC), a którego celem było zablokowanie transakcji. FTC wskazywało, że przejęcie negatywnie wpłynie na konkurencję na rozwijającym się rynku chipów do aut elektrycznych oraz nowych układów sieciowych.  Akwizycja od początku była również pod lupą brytyjskich i unijnych regulatorów w związku z obawami, że może przynieść wzrost cen oraz ograniczyć wybór i innowacyjność. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama