reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kongsberg Automotive
Biznes |

Lear sfinalizował przejęcie biznesu ICS Kongsberga

Lear Corporation, dostawca siedzeń i systemów elektrycznych i elektronicznych do aut, sfinalizował przejęcie biznesu Interior Comfort Systems (ICS) firmy Kongsberg Automotive.

Dzięki temu przejęciu Lear poszerzy ofertę m.in. o coraz bardziej popularne rozwiązania termiczne i poprawiające komfort, takie jak ogrzewanie i wentylacja fotela oraz masaż i podparcie odcinka lędźwiowego – czytamy w komunikacie.

ICS dostarcza systemy klimatyzacji i komfortu dla wszystkich głównych producentów samochodów i siedzeń. Transakcja została ogłoszona jesienią 2021 roku, a jej finalizacja – 28 lutego tego roku. 

– Lear jest liderem ery bezprecedensowej ewolucji i rozwoju innowacji w segmencie siedzeń samochodowych. Ponieważ producenci samochodów szukają większego zróżnicowania produktów, zwiększonej wydajności i lepszych osiągów – zwłaszcza w segmencie pojazdów luksusowych, SUV-ów i pojazdów elektrycznych – Lear oferuje siedzenia z bardziej zintegrowanymi funkcjami termicznymi i premium – komentuje Ray Scott, prezes i dyrektor generalny Lear.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Lear nabył biznes ICS za 175 mln EUR. Jednostka zatrudnia ponad 3800 pracowników pracujących w czterech zakładach produkcyjnych (między innymi w Pruszkowie i Brześciu Kujawskim) i czterech centrach technicznych na trzech kontynentach. Oczekuje się, że w tym roku wygeneruje przychody w wysokości około 200 mln USD.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama