reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eurocircuits
Przemysł elektroniczny |

Eurocircuits: rok wzrostu pomimo wyzwań

Europejski dostawca PCB i usług EMS, Eurocircuits, spogląda wstecz na rok 2021 i podsumowuje ten okres słowami „rośniesz wraz z wyzwaniami”.


Dane z raportu Eurocircuits za 2021 rok:

  • obrót wzrósł o 13% i osiągnął poziom 36 mln EUR,
  • produkcja PCB: wzrost obrotów o 7,8%, 11 739 klientów złożyło w ciągu roku 94 402 zamówienia, 
  • działalność PCBA: wzrost obrotów o 25,9%, a 2346 klientów złożyło 9 510 zamówień.

Eurocircuits, podobnie jak reszta branży, mierzy się z trudnościami związanymi z pandemią i niedoborem komponentów, ale podkreśla, że mimo to firmie udało się odnotować wzrost w obu segmentach sprawozdawczych.

– Ubiegły rok rzucił nam kilka wyzwań, nie tylko ze względu na ograniczenia SARS COVID. Zawsze dokładaliśmy wszelkich starań, aby chronić naszych pracowników, a jednocześnie kontynuować produkcję nawet w przypadku braku personelu z powodu kwarantanny – pisze firma w komunikacie.

Jednym ze środków wdrożonych przez firmę w celu przeciwdziałania skutkom niedoboru półprzewodników było wprowadzenie nowej usługi rezerwacji, a jednocześnie Eurocircuits wzmocnił partnerstwa z dostawcami komponentów w celu uniknięcia opóźnień.

Kolejnym wyzwaniem były rosnące koszty działalności. Ceny surowców wzrosły, podobnie jak transport i energia. Firma podkreśla, że ​​np. cena miedzi wzrosła w ciągu roku o 51%, a frachtu lotniczego o blisko 26%.

– Uniknęliśmy w 2021 roku wpływu tych podwyżek na nasze ceny, a tym samym na koszty naszych klientów, kupując i przechowując duże zapasy surowców i materiałów podstawowych po starej cenie – informuje Eurocircuits.

Eurocircuits musiał jednak poradzić sobie także z dodatkowym problemem, bowiem w październiku ubiegłego roku wybuchł pożar w węgierskiej fabryce firmy. Ogień objął cały oddział HAL, uszkadzając m.in. linię galwaniczną. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.

Jednak węgierski oddział szybko stanął na nogi i, jeszcze zanim można było wejść z powrotem na teren fabryki, pracownicy już planowali naprawy i robili niezbędne zakupy. Od 5 listopada działalność w fabryce wróciła do normy – z tym wyjątkiem, że realizacja zamówień wymagających HAL lub linii złocenia galwanicznego wydłużyła się o dwa dni.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama