reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony
Przemysł elektroniczny |

Sony zrealizowało pierwszy etap inwestycji w chipową spółkę JASM

JASM to japońska spółka TSMC i Sony utworzona w celu realizacji wspólnej inwestycji w fabrykę półprzewodników. Sony będzie w niej udziałowcem mniejszościowym.

– Sony Semiconductor Solutions Corporation (SSS), spółka zależna należąca w całości do Sony Group Corporation, zakończyła dzisiaj początkową inwestycję kapitałową w Japan Advanced Semiconductor Manufacturing, Inc. (JASM) – poinformowało Sony w komunikacie z 25 stycznia.

JASM to spółka zależna Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited, świadcząca usługi foundry, zgodnie z ustaleniami wynikającymi z umowy ogłoszonej 9 listopada 2021 roku.

Uwzględniając tę inwestycję, SSS dokona w ciągu najbliższych dwóch lat całkowitej inwestycji kapitałowej w JASM w wysokości około 0,5 mld USD (realizowanej etapowo) – czytamy dalej w komunikacie.

Spółka JASM powstała w związku z planami TSMC i Sony Semiconductor Solutions Corporation dotyczącymi wspólnego uruchomienia fabryki chipów w Japonii. W listopadzie ubiegłego roku firmy informowały, że budowa zakładu rozpocznie się w 2022 roku, a produkcja ma ruszyć w 2024 roku. Początkowa wartość inwestycji ma wynieść około 7 mld USD. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2