reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Warta 40 mld USD transakcja może nie dojść do skutku

Nvidia przygotowuje się do rezygnacji z zakupu Arm od SoftBank Group – poinformował we wtorek Bloomberg News, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Nvidia powiedziała partnerom, że nie spodziewa się, by umowa została sfinalizowana – raportuje Bloomberg, dodając, że SoftBank przyspiesza przygotowania do pierwszej oferty publicznej (IPO) Arm.

Umowa napotkała kilka przeszkód regulacyjnych, a Amerykańska Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commission – FTC) wszczęła w grudniu pozew, którego celem było zablokowanie transakcji. Akwizycja jest również pod lupą brytyjskich i unijnych regulatorów w związku z obawami, że może przynieść wzrost cen oraz ograniczyć wybór i innowacyjność. Komisja Europejska w styczniu wznowiła dochodzenie w tej sprawie i wyznaczyła nowy termin podjęcia decyzji na 25 maja.

Cytowany przez Agencję Reutera rzecznik Nvidii powiedział, że firma nadal uważa, że ​​przejęcie „daje szansę na przyspieszenie rozwoju Arm oraz zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności”. Arm i SoftBank nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Nvidia i SoftBank podpisały umowę dotyczącą przejęcia Arm we wrześniu 2020 roku. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1