reklama
reklama
© Siltronic
Biznes |

Chiny dają zielone światło transakcji GlobalWafers / Siltronic

GlobalWafers informuje, że uzyskał zgodę na przejęcie Siltronic od Państwowej Administracji ds. Regulacji Rynku (SAMR) w Chinach.

Firmy otrzymały już zgody wielu organów regulacyjnych, m.in. USA, Korei, Tajwanu i kilku innych. Nadal nie wszystkie warunki zostały spełnione, jednak GlobalWafers zapewnia, że nie ustaje w staraniach i zamierza zamknąć transakcję na początku 2022 roku.

Fuzja GlobalWafers i Siltronic została ogłoszona w grudniu 2020 roku. Firmy informowały wówczas, że finalizacja przejęcia planowana jest na drugą połowę 2021 roku. 

Siltronic AG zostało założone w 1968 roku jako Wacker-Chemitronic GmbH i jest dostawcą wafli krzemowych. Siedziba główna firmy znajduje się w Monachium. Siltronic ma zakłady produkcyjne w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, w tym najbardziej zaawansowane technologicznie fabryki płytek 200 i 300 mm w Singapurze.

GlobalWafers, dostawca wafli krzemowych, powstał w 2011 roku w wyniku wydzielenia biznesu półprzewodników z SAS (Sino-American Silicon Products). Tajwańska firma ma swoje oddziały w Chinach, Japonii, USA i Europie. W 2016 roku GlobalWafers ogłosił przejęcie duńskiej firmy Topsil.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2