reklama
reklama
reklama
© Siltronic
Biznes |

Wielka fuzja w sektorze wafli krzemowych

Tajwański GlobalWafers i niemiecki Siltronic zawarły umowę o połączeniu przedsiębiorstw, na mocy której GlobalWafers ogłosi wezwanie na akcje Siltronic w cenie ofertowej 125 EUR za sztukę.

– Połączenie Siltronic, jednego z liderów technologicznych w sektorze płytek krzemowych oraz GlobalWafers, posiadającego doskonale zarządzany łańcuch dostaw i konkurencyjną strukturą kosztów, stworzy „najlepszego w swojej klasie” producenta płytek, który z powodzeniem będzie działał na globalnym rynku półprzewodników – informuje Siltronic w komunikacie, podkreślając przy tym na komplementarność oferty obu firm. Podpisana umowa zawiera m.in. gwarancje dla pracowników niemieckich zakładów wraz z ochroną przed przymusowymi zwolnieniami do końca 2024 roku. Utrzymane zostana również partnerstwa z niemieckimi przedstawicielami pracowników oraz układy zbiorowe. Zakład w Burghausen pozostanie centrum technologicznym i badawczo-rozwojowym Siltronic. Dostępne mają być wystarczające środki zapewniające utrzymanie i dalszy rozwój istniejących mocy produkcyjnych. W połączonej firmie pozostanie również ugruntowana marka Siltronic – czytamy dalej w komunikacie. Siltronic będzie dysponował dużym stopniem swobody w zarządzaniu swoją działalnością operacyjną. Aby w pełni wykorzystać potencjał połączenia, po sfinalizowaniu transakcji CEO, CFO i Head of Technology Siltronic AG obejmą dodatkowe funkcje zarządcze w GlobalWafers. Rada Nadzorcza Siltronic AG będzie składać się z 12 członków, z odpowiednią reprezentacją przedstawicieli GlobalWafers. Wacker Chemie AG, które posiada około 30,8 proc. akcji Siltronic, zawarło wiążącą umowę z GlobalWafers i wezwie do sprzedaży wszystkich swoich akcji Siltronic. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugiej połowie 2021 roku.
Siltronic AG zostało założone w 1968 roku jako Wacker-Chemitronic GmbH i jest dostawcą wafli krzemowych. Siedziba główna firmy znajduje się w Monachium. Siltronic zatrudnia około 3600 osób i ma swoje zakłady produkcyjne w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, w tym najbardziej zaawansowane technologicznie fabryki płytek 200 i 300 mm w Singapurze. GlobalWafers, dostawca wafli krzemowych, powstał w 2011 roku w wyniku wydzielenia biznesu półprzewodników z SAS (Sino-American Silicon Products). Tajwańska firma ma swoje oddziały w Chinach, Japonii, USA i Europie. W 2016 roku GlobalWafers ogłosił przejęcie duńskiej firmy Topsil.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1