reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Wamtechnik rozpoczął instalację cobotów

W 2022 roku Wamtechnik świętuje jubileusz 30 lat działalności na rynku bateryjnym. Wygląda na to, że jednym z pierwszych prezentów są nowe roboty współpracujące.

– Rozpoczęliśmy właśnie instalację cobotów w naszym zakładzie produkcyjnym. Panowie z Atende Industries przy udziale naszych inżynierów działają, by wkrótce na stanowisku roboty współpracujące mogły samodzielnie rozpakowywać opakowania z ogniwami, wykonywać ich diagnostykę i umieszczać w cell holderach – poinformował Wamtechnik.

W październiku ubiegłego roku Wamtechnik i Atende Industries podpisały umowę dotyczącą uruchomienia stanowiska montażu modułów bateryjnych w oparciu o roboty współpracujące. 


Ale to nie koniec styczniowych informacji z firmy Wamtechnik, ponieważ Rada Nadzorcza spółki powołała nowego członka zarządu – Chief Project Officera Adama Lisieckiego. Zmiana w zarządzie spółki obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Adam Lisiecki ukończył Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi oraz podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej i na Uczelni Łazarskiego. Nowy członek zarządu ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w rożnych obszarach spółki i będzie odpowiedzialny za Dział Kontroli Jakości, Dział IT, Laboratorium oraz, tak jak dotychczas, Dział Zarządzania Projektami. Od 2018 roku pełnił funkcję kierownika Działu Wsparcia Projektów, a poprzednio kierował Działem Produktów Przemysłowych. W latach 2013-2017 pełnił funkcję menedżera sprzedaży i menedżera projektów.

Po zmianie zarząd Wamtechnik pracuje w trzy osobowym składzie, zasiadają w nim:

  • Katarzyna Kerschke – Habeck prezes zarządu,
  • Dariusz Czepiel – wiceprezes zarządu,
  • Adam Lisiecki – członek zarządu.

Wamtechnik jest assemblerem pakietów bateryjnych. Firma działa na rynku polskim i europejskim, produkując pakiety bateryjne dla przemysłu i specjalizując się w zakresie baterii litowych i litowo-jonowych. Posiada autoryzacje takich producentów, jak Panasonic czy Saft Batteries oraz prowadzi współpracę dystrybucyjną z firmami Panasonic, Saft Batteries, LG Chem, Samsung, Eve i Arts Energy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2