reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Wamtechnik wdraża coboty

Atende Industries podpisało umowę z producentem pakietów bateryjnych Wamtechnik na uruchomienie stanowiska montażu modułów bateryjnych w oparciu o roboty współpracujące (coboty).

Wdrożenie platformy chmurowej besmart.vision sterującej robotami współpracującymi usprawni montaż pakietów bateryjnych do pojazdów elektrycznych. Wamtechnik i Atende Industries zamierzają poszerzać współpracę.
Platforma besmart.vision wykorzystująca głębokie uczenie maszynowe pozwala na inteligentne sterowanie robotami i wykonywanie przez nie czynności zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla ludzi, takich jak rozpoznawanie typu i położenia przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej. W przypadku opisywanego wdrożenia robot, dzięki besmart.vision, będzie w stanie samodzielnie rozpakowywać opakowania z ogniwami bateryjnymi, wykonywać ich diagnostykę i umieszczać docelowych obudowach (tzw. cell holder’s). Po uruchomieniu stanowiska operator nie będzie musiał wykonywać najbardziej żmudnej części procesu produkcyjnego i skupi się jedynie na ważnych czynnościach związanych z uruchomieniem modułu – informuje Wamtechnik. Stanowisko oparte o inteligentną robotykę zostanie uruchomione w modelu usługowym, obejmującym dostarczenie dwóch robotów współpracujących (cobotów) oraz usługę sterowania nimi za pośrednictwem chmury besmart.vision. – Automatyzacja stanowiska montażu pakietów bateryjnych umożliwi Wamtechnik zapewnienie stałej wysokiej jakości produkcji, maksymalizację wydajności oraz zwiększenie efektywności ekonomicznej procesu – podkreśla firma w komunikacie. Inteligentna robotyka stanowi jedną z podstawowych technologii operacyjnych Przemysłu 4.0, bez której nie będzie możliwy oczekiwany przełom w produkcji. Ułatwienie zastąpienia ludzi robotami w procesach produkcyjnych ma szczególne znaczenie wobec wyzwań współczesnego świata, którym są m.in. epidemie o zasięgu globalnym oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (dostosowanie rytmu produkcji do profilu produkcji energii). Rozwijana przez Atende Industries platforma besmart.vision dla inteligentnej robotyki ma znacząco pomóc w tej transformacji. – Automatyzacja jest w obecnych czasach jednym z kluczowych wyznaczników innowacyjności linii produkcyjnych. Stale inwestujemy w rozwój zakładu produkcyjnego, zwiększenie wydajności pracy, a poprawa parametrów i stabilizacja procesów zachodzących podczas montażu baterii są dla nas jednymi z głównych celów założonych na najbliższe lata. Automatyzacja oraz robotyzacja linii produkcyjnych idealnie wpasowuje się w realizację tych celów. Zamierzamy wspólnie z firmą Atende Industries poszerzać zakres współpracy licząc, że ten projekt będzie zalążkiem do kolejnych. Świat stawia przed nami nowe wyzwania w zakresie projektowania i produkowania pakietów bateryjnych, nie tylko w zakresie pojazdów elektrycznych, ale zasilania dla szeroko pojętego przemysłu. Automatyzacja linii wspiera nas w tych wyzwaniach – mówi Dariusz Czepiel wiceprezes zarządu firmy Wamtechnik.
Wamtechnik jest assemblerem pakietów bateryjnych. Firma od niemal trzydziestu lat działa na rynku polskim i europejskim, produkując pakiety bateryjne dla przemysłu i specjalizując się w zakresie baterii litowych i litowo-jonowych. Posiada autoryzacje takich producentów, jak Panasonic czy Saft Batteries oraz prowadzi współpracę dystrybucyjną z firmami Panasonic, Saft Batteries, LG Chem, Samsung, Eve i Arts Energy. Atende Industries to spółka z sektora informatycznego i wysokich technologii dostarczająca od ponad 10 lat rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Działalność Atende Industries koncentruje się na rozwoju platform chmurowych dla Przemysłu 4.0, takich jak platforma besmart.vision dla inteligentnej robotyki oraz besmart.energy – platforma dla nowoczesnej energetyki rozproszonej. Spółka opracowała i wdrożyła oprogramowanie dla systemu AMI dla największego systemu inteligentnego opomiarowania w Polsce zrealizowanego przez Energa-Operator (1.4M liczników).

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama