reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zyxx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

Złe wiadomości z Mikołowa: producent wiązek zwolni tam kilkuset pracowników. Z kolei Arm i Continental rozwijają swoje centra badawczo-rozwojowe w Europie. Zapraszamy do piątkowego przeglądu wiadomości.

Polska:

Yazaki w Mikołowie zwolni 500 osób. Polacy będą pracowali nad kosmicznym ramieniem robotycznym. Z kolei Kret, opracowany przy udziale firmy Astronika, próbuje wgryźć się w powierzchnię Marsa. Apator ustalił warunki sprzedaży poznańskiej nieruchomości. SiDLY rozpoczyna współpracę z Microsoftem. ML System zaprezentował strategię na najbliższe lata. Cel to 400 mln PLN przychodów. We Wrześni ruszyła produkcja elektrycznego Volkswagena. Politechnika Śląska zaprezentowała 3 nowe wynalazki. Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego opowiada o korzyściach i zagrożeniach związanych z wszczepianiem chipów. Natomiast eksperci Unisystemu przybliżają nam pojęcie „błędnych pikseli”.

Świat:

Luxshare przejmie dwa zakłady Wistrona. Ruszyła masowa produkcja w nowym zakładzie LG Display. Bosch zamierza wybudować fabrykę w Malezji. STMicro dzięki przejęciom poszerza ofertę w obszarze łączności bezprzewodowej. Britishvolt wybrał lokalizację gigafabryki. Wurth Elektronik będzie zwalniał w Niemczech. Waymo i Fiat Chrysler zacieśniają współpracę w obszarze autonomicznych aut. Także Ford i Mobileye rozszerzają partnerstwo. Arm rozwija centrum R&D w Budapeszcie. Tymczasem Continental zakończył już inwestycję w taki ośrodek w Rumunii. ZANINI otrzyma 25 mln EUR kredytu. Apple do 2030 roku chce osiągnąć neutralność klimatyczną. Już za kilka dni wystartuje misja Mars 2020.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1