reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Przemysł elektroniczny | 01 października 2018

Elon Musk nie będzie prezesem Tesli

W ramach umowy z SEC, Elon Musk zrezygnuje ze stanowiska prezesa (chairman), ale zachowa pozycję dyrektora generalnego (CEO). Uzgodniono też grzywnę w wysokości 40 mln USD, którą po połowie zapłacą Elon Musk i Tesla.
Sprawa dotyczy zarzutów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko prezesowi Tesli, dotyczących wprowadzającego w błąd oświadczenia o zamiarze wycofania firmy z giełdy, które Elon Musk zamieścił na Twitterze.

Elon Musk zdecydował się na ugodę w tej sprawie i zgodnie z jej warunkami, na trzy lata ustąpi ze stanowiska prezesa, ale pozostanie dyrektorem generalnym firmy. Zarząd firmy powiększy się o dwóch niezależnych członków, Tesla powoła też nowy komitet niezależnych dyrektorów i będzie dodatkowo kontrolować komunikację Elona Muska. Musk i Tesla zapłacą po 20 mln USD kary, przeznaczonej dla poszkodowanych inwestorów.

Porozumienie z SEC zawarto w sobotę, 29 września.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2