reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 września 2018

Elon Musk z zarzutami

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła prezesa Tesli o fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia, w związku z zamieszczanymi przez niego na Twitterze informacjami o zamiarze wycofania firmy z giełdy.
7 sierpnia tego roku Elon Musk tweetował, że może wycofać Teslę z giełdy płacąc 420 USD za akcję i że zabezpieczone jest już finansowanie tej transakcji. SEC zarzuca Muskowi, że nie omawiał warunków transakcji z żadnym z potencjalnych partnerów finansowych i wiedział, że to mało prawdopodobne, by doszło wykupu. - Dbanie o dostarczanie prawdziwych i wiarygodnych informacji to jedna z najważniejszych powinności CEO firmy – powiedział Stephanie Avakian z SEC, natomiast Steven Peikin dodaje, że - Status celebryty czy reputacja innowatora technologicznego nie daje prawa do lekceważenia takiej odpowiedzialności.

W efekcie skargi złożonej przez SEC, Elon Musk może stracić stanowisko prezesa Tesli.

Elon Musk zareagował na te zarzuty i w oświadczeniu przesłanym redakcji Business Insider podkreślił, że zawsze podejmował działania kierując się prawdą, przejrzystością i dobrem inwestorów. - Uczciwość jest najważniejszą wartością w moim życiu, a fakty pokazują, że nigdy nie sprzeniewierzyłem się tej zasadzie – napisał Musk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1