reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GKN Przemysł elektroniczny | 13 marca 2018

Fuzja GKN Driveline i Dana Incorporated

Zarząd GKN poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie połączenia GKN Driveline i Dana. W wyniku transakcji powstanie największy na świecie producent systemów napędowych pod nazwą Combined Group lub Dana plc.
Zgodnie z warunkami porozumienia, GKN Driveline wycenione zostało na 6,1 mld USD. GKN w ciągu trzech lat spodziewa się, że osiągnie korzyści z synergii na poziomie 235 mln USD rocznie. Akcjonariusze GKN maja zachować 47,25 proc. udziałów w Dana plc.

W wyniku transakcji powstanie spółka Dana plc, notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, której siedziba główna będzie w Maumee, w stanie Ohio. Fuzja GKN Driveline i Dana to kolejny krok w strategii GKN, zakładającej wydzielenie biznesów Aerospace i Driveline.

Decyzja o fuzji ma pomóc w odparciu wrogiego przejęcia GKN, którego chce dokonać firma Melrose. - Zarząd uważa, że ta strategia jest znacznie bardziej korzystna dla akcjonariuszy GKN niż propozycja Melrose, znacznie zaniżająca wartość GKN. Dlatego zarząd jednogłośnie rekomenduje odrzucenie oferty Melrose i głosowanie za połączeniem z Dana – powiedział Mike Turner, prezes GKN.

GKN ma w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Oleśnicy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1