reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GKN Przemysł elektroniczny | 13 marca 2018

Fuzja GKN Driveline i Dana Incorporated

Zarząd GKN poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie połączenia GKN Driveline i Dana. W wyniku transakcji powstanie największy na świecie producent systemów napędowych pod nazwą Combined Group lub Dana plc.
Zgodnie z warunkami porozumienia, GKN Driveline wycenione zostało na 6,1 mld USD. GKN w ciągu trzech lat spodziewa się, że osiągnie korzyści z synergii na poziomie 235 mln USD rocznie. Akcjonariusze GKN maja zachować 47,25 proc. udziałów w Dana plc.

W wyniku transakcji powstanie spółka Dana plc, notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, której siedziba główna będzie w Maumee, w stanie Ohio. Fuzja GKN Driveline i Dana to kolejny krok w strategii GKN, zakładającej wydzielenie biznesów Aerospace i Driveline.

Decyzja o fuzji ma pomóc w odparciu wrogiego przejęcia GKN, którego chce dokonać firma Melrose. - Zarząd uważa, że ta strategia jest znacznie bardziej korzystna dla akcjonariuszy GKN niż propozycja Melrose, znacznie zaniżająca wartość GKN. Dlatego zarząd jednogłośnie rekomenduje odrzucenie oferty Melrose i głosowanie za połączeniem z Dana – powiedział Mike Turner, prezes GKN.

GKN ma w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Oleśnicy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2