reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lipca 2016

Drugi zakład GKN otwarty

Dostawca koncernów motoryzacyjnych otwiera kolejny zakład produkcyjny w wałbrzyskiej strefie w Oleśnicy. Docelowo pracę w fabryce znaleźć ma 400 osób.
Nowa hala o powierzchni 14 280 m kw. to pierwsza faza wdrożenia, wartego 68 mln PLN, programu inwestycyjnego w Oleśnicy, który dwukrotnie zwiększy zdolności produkcyjne GKN w Polsce. Pomoże to w zaspokojeniu coraz większego zapotrzebowania na zaawansowane półosie i wały napędowe. GKN Driveline Oleśnica będzie dostarczać rozwiązania przeniesienia napędu globalnych platform pojazdów produkowanych przez takie firmy, jak Mercedes-Benz, Volkswagen Group, Fiat-Chrysler Automobiles, General Motors, Volvo i wiele innych – czytamy w komunikacie.

Nowy obiekt produkcyjny znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu GKN w Oleśnicy, w którym produkowane są przeguby homokinetyczne (CVJ). Funkcjonujące na terenie zakładu Centrum Inżynieryjne, w którym docelowo pracować będzie około 50 specjalistów, zajmie się testowaniem i wsparciem inżynieryjnym programów realizowanych dla klientów.

GKN rozpoczęło działalność w Polsce w 1996 roku i obecnie zatrudnia około 1000 osób. Wraz ze wzrostem produkcji zatrudnienie w Oleśnicy ma docelowo osiągnąć 1400 osób w ciągu trzech do czterech lat.

GKN to globalna firma inżynieryjna. Firma jest podzielona na cztery dywizje, GKN Aerospace, GKN Driveline, GKN Powder Metallurgy i GKN Land Systems, które działają w sektorach przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i inżynierii lądowej. W spółkach i innych podmiotach prawnych GKN pracuje ponad 55 000 ludzi w pond 30 krajach.

Źródło: WSSE Invest-Park

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1