reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Enamor Przemysł elektroniczny | 05 października 2017

Enamor i WinGD tworzą zaawansowaną platformę monitoringu i zbierania danych

Winterthur Gas & Diesel (WinGD) chce w pełni wykorzystać zalety cyfryzacji w obsłudze i kontroli silników i związanych z nimi systemów podkładowych. Pomoże mu w tym gdyńska spółka Enamor.

W połowie roku 2017 Winterthur Gas & Diesel (WinGD) podpisał umowę współpracy z gdyńskim przedsiębiorstwem Enamor Sp. z o. o., które specjalizuje się w automatyzacji, nawigacji i komunikacji morskiej. Umowa sformalizowała istniejącą już współpracę, obejmując stworzenie zaawansowanej platformy monitorowania i gromadzenia danych (DCM) dla silników i związanych z nimi systemów pokładowych. Kooperacja obu przedsiębiorstw przyniosła już pierwszy owoc – pierwszą wersję nowego sprzętu DCM z oprogramowaniem monitorującym, gotowego do komercyjnych zastosowań. Nowy sprzęt, którego platforma jest ściśle dostosowana do oprogramowania diagnostycznego WinGD oraz oprogramowania danego statku, zawiera zaawansowany softrware do diagnostyki, który, jak ogłoszono w 2017 roku, WinGD tworzy wspólnie z Propulsion Analytics z greckiego Pireusu.
- Współpraca z przedsiębiorstwem Enamor jest kolejnym krokiem, wpisującym się w nasz plan wprowadzania innowacji w dziedzinie digitalizacji dostaw – powiedział Dominik Schneiter, wiceprezes ds. badań i rozwoju w WinGD. – Platforma DCM dostarczy właścicielom i operatorom silników zaawansowane narzędzia dostępne na pokładzie statku, które będą gromadzić, przechowywać, wyświetlać i przetwarzać wszystkie dane silnika, istotne informacje o statku i inne dane maszynowe. Jest to punkt wyjścia dla produktu, który kompletnie zmieni grę na rynku i który dostarczy optymalną wartość klientowi.
Uzupełniając podstawowe funkcje obliczeniowe, platforma DCM umożliwić ma również niezawodne i bezpieczne przekazywanie danych na linii statek-brzeg, przy zastosowaniu szyfrowanej komunikacji. Z brzegu dane te mogą być analizowane przez właściciela statku oraz WinGD, w celu uwydatnienia pracy silnika i statku oraz dostarczenia cennego wkładu w dalszy rozwój produktu i usług. W efekcie część współpracy WinGD – Enamor koncentrować się będzie na przechowywaniu i dostępie do danych na pokładzie i na lądzie, jak również online. - Platforma WinGD – DCM jest bramą do danych silników, statków i ich maszynerii, tworząc przy tym sieć IoT (internetu rzeczy), gdzie większość analiz dokonywana jest na krawędzi, np. na statku - dodał Dominik Schneiter. Platforma ma pozwolić na pełne wykorzystanie możliwości systemu diagnostycznego firmy WinGD – EDS (System Diagnostyczny Silnika), stworzonego we współpracy z Propulsion Analytics. Połączenie EDS i DCM umożliwia WinGD oferowanie nie tylko informacji o parametrach eksploatacyjnych statków, silnika głównego i innych istotnych systemów okrętowych, ale również narzędzi analitycznych, z których korzystać może załoga statku i personel znajdujący się na lądzie. EDS zaprojektowano tak, aby zoptymalizować osiągi silnika, w tym zużycie paliwa, moc, emisję i reakcję. Ma on na celu eliminację nieplanowanych przestojów dzięki inteligentnemu diagnozowaniu wydajności podsystemów i komponentów, jak również przewidywanie i diagnozowanie nieprawidłowych funkcjonalności elementów oraz konserwacji – w tym wizualizacji oraz przewidywaniu trendów. Enamor jest równie entuzjastycznie nastawiony do pomagania WinGD w dążeniu do innowacji w digitalizacji cyfrowej silników okrętowych. - WinGD troszczy się o technologię, niezawodność oraz zadowolenie klientów. Te wartości doskonale wpisują się w podejście przedsiębiorstwa Enamor do biznesu. Nasza współpraca została zainicjowana w 2015 roku i stopniowo zamieniła się w umowę o współpracy oraz przedstawienie nowego produktu rynkowi. Skupiamy się głównie na przemyśle morskim, jak również na rozwiązaniach zdalnego monitorowania, cyberprzestępczości, technologiach informacyjnych oraz inżynieryjnych, co jest solidną podstawą naszego partnerstwa – powiedział Maciej Rek, prezes Enamor. O Enamor pisaliśmy więcej w lutym tego roku – oto link do artykułu. Źródło: Enamor
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-1