reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 stycznia 2017

Panasonic zamierza rozwijać partnerstwo z firmą Tesla

Panasonic chce, by współpraca z firmą Tesla wyszła poza obszar baterii i obejmowała technologie autonomicznej jazdy.
Japoński koncern coraz mocniej zwraca się w stronę sektora motoryzacyjnego. Rozwiązania z tego obszaru przeznaczone dla klientów korporacyjnych stanowią obecnie jedno z kluczowych założeń strategii rozwoju firmy, szczególnie że rywalizacja na polu elektroniki konsumenckiej, gdzie maże są niskie, a konkurenci z Azji bardzo silni, jest wyjątkowo trudna.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani systemami autonomicznej jazdy Tesli – powiedział Kazuhiro Tsuga, CEO Panasonic. – Mamy nadzieję, że rozszerzymy nasze partnerstwo o wspólną pracę nad rozwojem urządzeń niezbędnych w tym obszarze, np. sensorów – dodał Tsuga.

Panasonic jest partnerem Tesli w imponującej inwestycji realizowanej w Stanach Zjednoczonych. Gigafabryka rozpoczęła już produkcję akumulatorów litowo-jonowych, ale do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych potrzeba jeszcze sporo czasu. Tesla i Panasonic łączą także siły w sektorze fotowoltaiki.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2