reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2017

Tesla rozpoczęła produkcję w Gigafabryce

Tesla Motors poinformowała o rozpoczęciu produkcji akumulatorów litowo-jonowych w fabryce będącej wspólnym przedsięwzięciem Tesli i Panasonika.
Produkcja cylindrycznych baterii 2170 ruszyła w grudniu 2016 roku. Na razie wytwarzane w gigafabryce produkty są przeznaczone do urządzeń Powerwall 2 i Powerwall 3, czyli magazynów energii dla gospodarstw domowych. Produkcja rozwiązań do samochodu Model 3 Tesli rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku. Tesla podaje, że do 2018 roku roczny wolumen produkcji sięgnie 35GWh, czyli niemal tyle, ile wynosi produkcja akumulatorów w pozostałych zakładach na świecie.

Budowa gigafabryki przebiega etapowo, więc Tesla uruchomiła produkcję w ukończonych segmentach zakładu i będzie ją stopniowo zwiększać, wraz z finalizowaniem kolejnych fragmentów zakładu. Obecnie zrealizowano niecałe 30% inwestycji, a po zakończeniu prac powstanie największy budynek na świecie – informuje Tesla.

Producent podkreśla też, że dzięki skali produkcji w gigafabryce oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii związanych m.in. z automatyzacją produkcji, cena baterii litowo-jonowych znacząco spadnie. – Poprzez obniżenie cen baterii udostępnimy nasze produkty szerokiej rzeszy odbiorców, co umożliwi olbrzymi postęp w procesie przejścia na odnawialne źródła energii – czytamy w komunikacie.

Nowa fabryka oznacza również powstanie nowych miejsc pracy. W 2017 roku Tesla i Panasonic zamierzają zatrudnić kilka tysięcy osób, a w momencie największego zapotrzebowania produkcyjnego liczba pracowników wyniesie 6,5 tys. osób. Inwestycja stworzy też 20 do 30 tys. etatów w regionie.

Źródło: Tesla

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2