reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© costasz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2016

Krakowski Silvair na światowych rynkach

Silvair (eks-Seed) realizuje ambitny projekt IoT na rynku australijskim, oparty o własne moduły bluetooth.
O Silvair pisaliśmy jeszcze jesienią roku 2014. Wówczas firma działała pod nazwą Seed i była po pierwszej rundzie finansowania venture capital, w której zebrała 1 mln USD. Podobnie jak wiele innych firm z branży IoT, strategią Seed było stworzenie uniwersalnych modułów, umożliwiających szybkie wprowadzenie funkcjonalności IoT do wyrobów innych producentów. Już wówczas firma odnotowała pierwsze tego typu wdrożenia we współpracy z pabianickim F&F (więcej na ten temat tutaj).

Obecnie firma jest po kolejnych rundach dofinansowania, w których zebrała łącznie 5 mln USD, a jej właścicielami, poza założycielami z Polski, są również fundusze venture capital z Japonii i USA. Zmieniła się też nazwa: obecnie to Silvair.

Silvair skupia się na systemach IoT, przeznaczonych dla oświetlenia. Puls Biznesu poinformował w tym tygodniu o kilku sukcesach firmy na tym rynku: kontrakcie z australijskim dostawcą energii AGL, dla którego zamontowano we współpracy z lokalnym partnerem system inteligentnego oświetlenia biurowca w Melbourne. System, oparty docelowo na 1.200 punktach, działa w oparciu o promowany przez firmę standard bluetooth smart. Najbliższe wdrożenia do sieć drogerii we Francji i Szwajcarii.

Dziennik poinformował również o współpracy pomiędzy Silvair a Estimote, które to firmy łączy osoba jednego z wiodących udziałowców, Rafała Hana.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2