reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© costasz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2016

Krakowski Silvair na światowych rynkach

Silvair (eks-Seed) realizuje ambitny projekt IoT na rynku australijskim, oparty o własne moduły bluetooth.
O Silvair pisaliśmy jeszcze jesienią roku 2014. Wówczas firma działała pod nazwą Seed i była po pierwszej rundzie finansowania venture capital, w której zebrała 1 mln USD. Podobnie jak wiele innych firm z branży IoT, strategią Seed było stworzenie uniwersalnych modułów, umożliwiających szybkie wprowadzenie funkcjonalności IoT do wyrobów innych producentów. Już wówczas firma odnotowała pierwsze tego typu wdrożenia we współpracy z pabianickim F&F (więcej na ten temat tutaj).

Obecnie firma jest po kolejnych rundach dofinansowania, w których zebrała łącznie 5 mln USD, a jej właścicielami, poza założycielami z Polski, są również fundusze venture capital z Japonii i USA. Zmieniła się też nazwa: obecnie to Silvair.

Silvair skupia się na systemach IoT, przeznaczonych dla oświetlenia. Puls Biznesu poinformował w tym tygodniu o kilku sukcesach firmy na tym rynku: kontrakcie z australijskim dostawcą energii AGL, dla którego zamontowano we współpracy z lokalnym partnerem system inteligentnego oświetlenia biurowca w Melbourne. System, oparty docelowo na 1.200 punktach, działa w oparciu o promowany przez firmę standard bluetooth smart. Najbliższe wdrożenia do sieć drogerii we Francji i Szwajcarii.

Dziennik poinformował również o współpracy pomiędzy Silvair a Estimote, które to firmy łączy osoba jednego z wiodących udziałowców, Rafała Hana.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1