reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Infineon z kolejną inwestycją w Dreźnie

Drezdeński budynek drukarni Prinovis otrzyma nowe życie. Został sprzedany Infineonowi, producentowi chipów, który planuje w nowej lokalizacji stworzyć centrum innowacji i szkoleń.

Atrakcyjna dla Infineonu okazała się lokalizacja dawnej drukarni. Siedzibę firmy a przejęte budynki dzieli tylko kilka kilometrów. Niemiecki producent półprzewodników poinformował Evertiq, że planuje utworzyć tam ponad 500 miejsc w pracy. Szacowany jest również potencjał do dalszych zatrudnień.  

„Możliwości ekspansji w istniejącym zakładzie są ograniczone. Planujemy go bardziej wykorzystać i rozbudować w zakresie związanym z produkcją. Nowy zakład natomiast umożliwi rozwój różnych innowacji, szkoleń, zagadnień logistycznych i wsparcia.” – napisał Gregor Rodehüser, rzecznik firmy w e-mailowym oświadczeniu dla Evertiq.

Sächsische Zeitung poinformował, że grupa półprzewodnikowa przejmie budynek drezdeńskiej drukarni Prinovis 1 lipca 2023 r. Umowa kupna została już podpisana. Obie strony umowy zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu.

Jest to kolejna inwestycja Infineonu w Dreźnie. W połowie listopada, Evertiq pisał, że Infineon zainwestuje tam 5 mld euro w nową fabrykę.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama