reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Infineon zainwestuje 5 mld euro w nową fabrykę w Dreźnie

Infineon planuje dalszą rozbudowę swoich zdolności produkcyjnych w zakresie 300mm, aby przyspieszyć długo wyczekiwany rozwój mocy półprzewodników.

W komunikacie prasowym firma podaje, że planowana inwestycja w wysokości 5 mld euro będzie najwyższą, pojedynczą inwestycją w historii Infineon. Tym samym firma umocni swoją pozycję globalnego lidera w dziedzinie półprzewodników dla systemów zasilania.

Działając na pełnych obrotach, planowana fabryka miałaby potencjał generowania rocznych przychodów równych poziomowi inwestycji. Nowa fabryka ma stworzyć do 1000 nowych, wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy i według planów mogłaby być gotowa do rozpoczęcia produkcji jesienią 2026 roku.

"Poprzez planowaną inwestycję w nową fabrykę konsekwentnie kontynuujemy realizację naszej strategii i w sposób perspektywiczny poszerzamy bazę dla naszej przyspieszonej trajektorii rentownego wzrostu. Cieszymy się z politycznego wsparcia inwestycji w zakład w Dreźnie (Niemcy) i liczymy na odpowiednie finansowanie w ramach European Chips Act. Bardzo udanie zakończyliśmy pełen wyzwań rok fiskalny 2022, z doskonałym czwartym kwartałem. Rok fiskalny 2023 również rozpoczął się dobrze. Jednak w związku z trwającą niepewnością makroekonomiczną i geopolityczną w nadchodzących kwartałach wymagana jest wzmożona czujność. Jesteśmy przygotowani do szybkiego i elastycznego działania w razie potrzeby.” – mówił w komunikacie prasowym Jochen Hanebeck, dyrektor generalny Infineon.

Po „rekordowym roku fiskalnym 2022", Infineon znacząco zwiększa swoje długoterminowe cele finansowe.

Infineon widzi  rosnącą dynamikę i silne strukturalne czynniki wzrostu na swoich rynkach docelowych jak motoryzacja, aplikacje  przemysłowe i IoT, oraz energie odnawialne. W związku z tym firma modernizuje swój docelowy model operacyjny, który określa cele finansowe w cyklu. W przyszłości, w oparciu o kurs wymiany 1,00 USD do euro, oczekiwane średnie tempo wzrostu przychodów wyniesie ponad 10%.

Motorem wzrostu ma być w szczególności elektromobilność, autonomiczna jazda, energie odnawialne, centra danych i IoT, przy czym wzrostowi temu towarzyszyć będzie znaczna poprawa rentowności: marża na wynik segmentu ma osiągnąć średni poziom 25%, w porównaniu z 19% dotychczas. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama