reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Komponenty |

Intel coraz bliżej nowej siedziby we Włoszech

Włoski rząd i Intel wybrali podobno miasto Vigasio w północno-wschodnim regionie Veneto jako preferowaną siedzibę dla przyszłej fabryki układów scalonych firmy we Włoszech.

Jak wcześniej informował Evertiq, inwestycja Intela we Włoszech jest częścią szerszego planu ogłoszonego przez firmę w marcu ubiegłego roku, który zakłada zainwestowanie aż 80 mld euro w ciągu najbliższej dekady, w ramach starań dotyczących zwiększenia mocy produkcyjnych w całej Europie.

W marcu Intel przekazał, że nowa, przyszła siedziba we Włoszech skupi się na działaniach back-end (tj. na testowaniu i pakowaniu układów scalonych). Aby zrealizować to przedsięwzięcie, firma zapowiedziała, że zainwestuje 4,5 miliarda euro i bezpośrednio stworzy około 1500 miejsc pracy.

Jak podaje Reuters, powołując się na dwa nienazwane źródła mające wgląd w sprawę, firma i włoski rząd wyszczególniły kompleksowe porozumienie na początku września, ale że poczekają z publicznym ogłoszeniem ze względu na włoskie wybory.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Reutersa, Vigasio zostało nazwane preferowaną opcją z krótkiej listy dwóch miejsc. Mówi się, że jednym z głównych powodów jest połączenie z Niemcami, a dokładniej z miastem Magdeburg, gdzie Intel buduje dwie fabryki.

Intel odmówił komentarza, gdy zwrócił się do niego Reuters, stwierdzając, że negocjacje są w toku i mają charakter poufny. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2