reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner-dreamstime.com Rynki | 01 lutego 2013

Zapasy półrzewodników na wysokim poziomie

Zapasy półprzewodników gromadzone przez dostawców osiągnęły niepokojąco wysoki poziom w Q3/2012 – podaje IHS iSuppli.
Zgromadzone zapasy, liczone w procentach przychodu na rynku półprzewodników, osiągnęły aż 49,3% pod koniec trzeciego kwartału 2012 r. To najwyższa wartość od 2006 r.

- Popyt na półprzewodniki bierze się zazwyczaj z zapotrzebowania klientów na nowe produkty, które pojawiają się na rynku. Jednak zeszłoroczny okres świąteczny nie obfitował w premiery nowych urządzeń, które wystarczająco mocno zachęcałyby do zakupu w niepewnych ekonomicznie czasach. Na dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem, zakupy konsumentów elektroniki wzrosły tylko o 0,7%, co stanowi najgorszy wynik o 2008 r. - mówi Sharon Stiefel, analityk w IHS.

W dodatku komputery stacjonarne są w coraz większym stopniu wypychane z rynku przez urządzenia mobilne, które nie generują tak dużego zapotrzebowania na półprzewodniki.

Na tle różnych branż sektor smartfonów i tabletów wypadł wyjątkowo dobrze, spodziewany jest wzrost przychodów w tej branży. Według IHS iSuppli wzrostów możemy również wypatrywać w branży elektroniki motoryzacyjnej i przemysłowej w pierwszym kwartale 2013 r. Pozostałe branże powinny przezwyciężyć sezonowy spadek i ponownie rosnąć w drugim i trzecim kwartale.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1