reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cumypah-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 grudnia 2012

600 mln PLN na innowacje

Nawet 600 mln PLN wyda Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na nowy konkurs "Innowacyjna gospodarka".
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w 2013 r. planuje ogłoszenie konkursu, w ramach którego prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie do Działania 4.4 POIG „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.

- Decyzję o zorganizowaniu jeszcze jednego naboru wniosków podjęliśmy w związku z bardzo dużym zainteresowaniem tym instrumentem wsparcia w 2008 r. i 2009 r., a także ze względu na pojawienie się oszczędności w czwartej części „Innowacyjnej gospodarki" – mówi dla „Rzeczpospolitej" Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie jaka kwota pieniędzy będzie do rozdysponowania, ale według informacji "Rz" realnie ma to być około 600 mln PLN. Pieniądze będą częściowo pochodziły z oszczędności w dotychczasowym wydawaniu funduszy unijnych, m.in. z projektów, które otrzymały dofinansowanie, ale umowy zostały rozwiązane.

Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP szacuje, że dzięki dotychczasowym konkursom na granty z programu "Innowacyjna gospodarka" powstanie ponad 7 tys. nowych etatów.

Przewiduje się, że ogłoszenie konkursu nastąpi 24 kwietnia 2013 r., a nabór wniosków będzie prowadzony w terminie od 15 maja 2013 r. do 5 czerwca 2013 r.

---
Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2