reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 grudnia 2012

Kodak sprzedał patenty za 525 mln USD

Widmo bankructwa odsunięte - Kodak sprzedał 1100 patentów za 525 mln USD, co pozwoli firmie uzyskać kredyt w wysokości 830 mln USD.
Co prawda Kodak wyceniał pakiet swoich patentów na ponad 2 mld USD, ale i tak kwota, którą udało się wynegocjować, wystarczy na uzyskanie pożyczki w wysokości 830 mln USD. Pieniądze mają pomóc wydostać firmę z zapaści już na początku przyszłego roku.

Wcześniej wiadomo było, że patentami firmy fotograficznej zainteresowane są Apple i Google. Spółki oferowały pół miliarda dolarów. Okazuje się jednak, że umowę podpisało konsorcjum złożone z wielu firm: Adobe Systems, Amazon.com, Apple, Facebook, Fujifilm, Google, Huawei Technologies, HTC Corp, Microsoft Corp, Research In Motion, Samsung Electronics i Shutterfly – podaje Reuters. Konsorcjum reprezentują dwie spółki specjalizujące się w zbieraniu patentów Intellectual Ventures i RPX Corp.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2