reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir-majkic-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2012

Ministerstwo Gospodarki wesprze inwestycje Samsunga

Samsung otrzyma 3,7 mln PLN na inwestycje w centra badawczo-rozwojowe w Polsce.
Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe w Łodzi oraz rozszerzenie działalności Centrum Badawczo-Rozwojowego w Warszawie i Poznaniu, to inwestycje Samsung Electronics Polska, które otrzymały zgodę Ministra Gospodarki na udzielenie wsparcia w ramach "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki na lata 2011-2020".

W ramach projektu inwestor planuje utworzyć co najmniej 300 nowych miejsc pracy. Działalność Centrów obejmie przygotowanie i rozwój nowego oprogramowania dla inteligentnych produktów elektroniki użytkowej w oparciu o platformy Linux, Tizen i Android.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2013-2014. Wsparcie finansowe udzielone z budżetu państwa wyniesie 3,7 mln PLN. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami, realizacja projektu w pełnym zakresie wygeneruje w okresie 2 lat wpływy do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego w wysokości ponad 5,2 mln PLN.

Firma planuje również nawiązanie współpracy ze szkołami wyższymi w Warszawie, Łodzi i Poznaniu jak również z ośrodkami badawczymi. Dotyczyć ona będzie m.in. tworzenia wspólnych programów nauczania i szkoleń dla studentów oraz inicjowania badań w obszarach nowych technologii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1