reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony-bolan-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 grudnia 2012

Ostre cięcia w Motoroli

Jesienią tego roku przestało istnieć warszawskie biuro Motorola Mobility. W przyszłym roku firma zamierza zakończyć prawie całą działalność w Południowej Korei.
Jak podaje "Rzeczpospolita", pracę w warszawskim oddziale Motorola Mobility straciło kilkadziesiąt osób, ale jak dotąd nie udało się uzyskać informacji na temat przyczyn zamknięcia biura zajmującego się dystrybucją i wsparciem technicznym w Polsce.

W Polsce zwolniono kilkadziesiąt osób, w Południowej Korei – pracę straci nawet 500, jak poinformowała spółka w poniedziałkowym oświadczeniu. Ale to nie koniec. Firma przejęta w maju przez Google, zamierza zwolnić w sumie około 4 tys. osób, zamykane są lokalne strony internetowe firmy w Azji, Afryce i Europie, także w Polsce. Już około 3 tygodni temu, osoby, które chciały wejść na polską stronę Motorola Mobility, były witane następującym komunikatem:


© Motorola

Pojawiły się też informacje o planach sprzedaży działu Motorola Home, produkujacego dekodery telewizyjne.

---
Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2