reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu-viitanen-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 grudnia 2012

LUG rusza z nową produkcją

LUG kupił nową linię produkcyjną i rozpocznie produkcję elementów elektronicznych do opraw LED już w 2013 roku. W tym celu w I kwartale 2013 r. rozbuduje zakład produkcyjny.

Spółka LUG kupiła nową linie do produkcji elementów elektronicznych do opraw ledowych od PB Technik. Wspomniana linia zostanie uruchomiona w dotychczasowym zakładzie produkcyjnym firmy w Zielonej Górze, który do tego czasu zostanie rozbudowany w części mechanicznej o dodatkowe 700 m kw. Produkcja ma ruszyć na dobre wiosną 2013 r. Całkowity koszt niniejszej inwestycji oszacowano na 1,6 mln PLN.
- Postanowiliśmy nie zwlekać i już w 2013 roku rozpocząć produkcję komponentów elektronicznych, które będziemy wykorzystywać w oprawach ledowych, zarówno tych które już mamy w naszym asortymencie, jak i nowościach nad którymi pracuje nasz Dział Rozwoju – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.
LUG przypomina, że przyszłość firmy jest niepodważalnie związana z rozwojem technologii LED, czyli innowacyjnymi i energooszczędnymi oprawami, których udział w rynku oświetleniowym, zgodnie z oczekiwaniami ekspertów, będzie do 2020 r. bardzo dynamicznie rósł. Na początku 2012 r. LUG poinformował o nabyciu przez spółkę zależną LUG Light Factory działki budowlanej w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i planie budowy nowego zakładu produkcyjnego elementów elektronicznych opartych na zaawansowanych technologiach LED do końca 2015 roku. LUG liczy na zyski z szybko rosnącego segmentu LED. Planuje też uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych w nowym zakładzie, który ma powstać do końca 2015 r. - Postanowiliśmy pójść za ciosem i już teraz ugryźć duży kawałek tortu jakim jest segment komponentów elektronicznych do opraw ledowych. Jestem przekonany, że uruchomienie produkcji w maju 2013 r. niesie ze sobą wiele zalet: wzrosną nasze moce produkcyjne, będziemy mogli częściowo uniezależnić się od dostawców, zdobędziemy doświadczenie i do perfekcji opanujemy know-how, dzięki czemu uruchomienie nowego zakładu przebiegnie sprawnie, a my będziemy kontynuować, a nie rozpoczynać dynamiczną ekspansję w segmencie LED – mówi Wtorkowski. --- Źródło: informacja prasowa
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 14 2020 17:09 V17.4.0-2