reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu-viitanen-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 grudnia 2012

LUG rusza z nową produkcją

LUG kupił nową linię produkcyjną i rozpocznie produkcję elementów elektronicznych do opraw LED już w 2013 roku. W tym celu w I kwartale 2013 r. rozbuduje zakład produkcyjny.
Spółka LUG kupiła nową linie do produkcji elementów elektronicznych do opraw ledowych od PB Technik. Wspomniana linia zostanie uruchomiona w dotychczasowym zakładzie produkcyjnym firmy w Zielonej Górze, który do tego czasu zostanie rozbudowany w części mechanicznej o dodatkowe 700 m kw. Produkcja ma ruszyć na dobre wiosną 2013 r. Całkowity koszt niniejszej inwestycji oszacowano na 1,6 mln PLN.

- Postanowiliśmy nie zwlekać i już w 2013 roku rozpocząć produkcję komponentów elektronicznych, które będziemy wykorzystywać w oprawach ledowych, zarówno tych które już mamy w naszym asortymencie, jak i nowościach nad którymi pracuje nasz Dział Rozwoju – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG S.A.
LUG przypomina, że przyszłość firmy jest niepodważalnie związana z rozwojem technologii LED, czyli innowacyjnymi i energooszczędnymi oprawami, których udział w rynku oświetleniowym, zgodnie z oczekiwaniami ekspertów, będzie do 2020 r. bardzo dynamicznie rósł. Na początku 2012 r. LUG poinformował o nabyciu przez spółkę zależną LUG Light Factory działki budowlanej w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i planie budowy nowego zakładu produkcyjnego elementów elektronicznych opartych na zaawansowanych technologiach LED do końca 2015 roku.

LUG liczy na zyski z szybko rosnącego segmentu LED. Planuje też uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych w nowym zakładzie, który ma powstać do końca 2015 r.

- Postanowiliśmy pójść za ciosem i już teraz ugryźć duży kawałek tortu jakim jest segment komponentów elektronicznych do opraw ledowych. Jestem przekonany, że uruchomienie produkcji w maju 2013 r. niesie ze sobą wiele zalet: wzrosną nasze moce produkcyjne, będziemy mogli częściowo uniezależnić się od dostawców, zdobędziemy doświadczenie i do perfekcji opanujemy know-how, dzięki czemu uruchomienie nowego zakładu przebiegnie sprawnie, a my będziemy kontynuować, a nie rozpoczynać dynamiczną ekspansję w segmencie LED – mówi Wtorkowski.

---
Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2