reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto-dreamstime.com Rynki | 10 grudnia 2012

Rekordowe wzrosty sprzedaży solarów

Zeszły rok był wyjątkowo dobry dla branży energetyki słonecznej w Polsce: sprzedaż kolektorów słonecznych wzrosła o 70%.
Takich wyników życzyłaby sobie każda branża. W dodatku, jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", bieżący rok może być jeszcze lepszy, a rekordowa sprzedaż ma się utrzymać co najmniej do 2014 r. Niektóre firmy poprawiły sprzedaż nawet o 150%. Co więcej, na polskim rynku jest jeszcze sporo miejsca na nowe solary.

Wzrost sprzedaży jest związany głównie z dotacjami do zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Przykładowo, w ramach funduszy unijnych na lata 2007-2013 przeznaczonych na rozwój regionalny, 231 mln PLN przeznaczono na energetykę słoneczną. Największą zasługę w szybkim rozwoju sektora kolektorów słonecznych w Polsce ma uruchomiony w 2010 r. program dopłat na zakup i montaż solarów, który realizuje Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W tym roku NFOŚiGW zwiększył budżet programu wynoszący początkowo 300 mln PLN o kolejne 150 mln PLN. Realizacja programu ma się zakończyć na przełomie 2013 i 2014 r. - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

---
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2