reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2012

Samsung otwiera placówkę w Łodzi

Samsung zainwestuje w Łodzi. Firma otwiera w tym mieście swoje biuro badawczo-rozwojowe - poinformował w piątek PAP wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.
Rozmowy z Samsungiem trwały do lutego, a swoją działalność koreańska firma powinna rozpocząć na początku przyszłego roku.

Wiceprezydent Łodzi mówił, że Samsung chce na początku zatrudnić 150 osób, w większości będą to inżynierowie.

Obszarem działań koreańskiej spółki w Łodzi mają być badania nad zaawansowanym oprogramowaniem odbiorników telewizji cyfrowej oraz oprogramowaniem do urządzeń mobilnych produkowanych przez Samsung.

Marek Cieślak zwrócił uwagę, że Samsung nie będzie inwestował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma wynajęła powierzchnię w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Łodzi. Wiceprezydent liczy, że współpraca będzie się rozwijać i pracę w firmie znajdzie więcej osób.

Firma Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung, jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku, obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach.
---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1