reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2012

Apple przeniesie część produkcji do USA

Apple zapowiedziało, że planuje przeniesienie części swojej produkcji komputerów Mac z Chin do Stanów w 2013 r. – informuje Reuters.
Większość urządzeń Apple'a powstaje w Azji - światowym centurm produkcji elektroniki. Jednak szef Apple'a Tim Cook oświadczył, że przeniesienie części produkcji komputerów Mac do Stanów Zjednoczonych może być początkiem przywrócenia produkcji elektroniki w Ameryce. Cook zamierza w ten plan zainwestować ponad 100 mln USD.

Według zapowiedzi, produkcja nie polegałaby wyłącznie na montażu końcowym urządzeń z komponentów powstałych gdzie indziej.

Apple, podobnie jak wiele innych firm, znalazło się w ogniu krytyki z powodu warunków jakie panują w Chińskich fabrykach produkujących dla spółki z Cupertino. Korzystanie z usług niemal wyłącznie azjatyckich producentów przyczynia się też do spadku amerykańskiego sektora produkcyjnego.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2