reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir-majkic-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2012

Apator planuje kolejne inwestycje

Apator rozmawia o przejęciach z dwiema brytyjskimi spółkami inżynierskimi - poinformował w czwartek Janusz Niedźwiecki, prezes zarządu Apatora.

- Dosłownie 2 miesiące temu kupiliśmy 50 proc. spółki brytyjskiej i przy okazji tego przejęcia odezwały się inne firmy, które poznały nas z tamtego rynku - powiedział na konferencji poświęconej inwestycjom zagranicznym polskich firm Niedźwiecki. Prezes dał do zrozumienia, że Apator prowadzi negocjacje dotyczące kolejnych akwizycji. Niedźwiecki ocenił, że Wielka Brytania jest wciąż "dosyć zamkniętym" rynkiem. - To był jeden z powodów tego, że kupiliśmy rynek, ale także kupiliśmy markę. Chcemy występować na tamtym rynku jako "Apator GWi", czyli firma brytyjska - powiedział.
- Nasze inwestycje zagraniczne to jest rząd 10 mln EUR jak dotąd. Następna nasza inwestycja będzie kilkukrotnie większa od wszystkich poprzednich razem wziętych - powiedział Niedźwiecki.
Na początku września Apator Metrix, spółka zależna Apatora, kupiła za prawie 11 mln PLN 50% udziałów w firmie George Wilson Industries (GWi) z siedzibą w Coventry w Wielkiej Brytanii od National Industry Group. GWi działa w branży pomiarowej i zajmuje się produkcją oraz sprzedażą gazomierzy domowych, a także przemysłowych oraz smart meteringiem w zakresie pomiaru gazu. Ponadto dokonuje napraw i kalibracji wszelkiego rodzaju gazomierzy. --- Źródło: PAP
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2