reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 grudnia 2012

Elastyczne OLED-y Samsunga jeszcze nie w tym roku

Na elastyczne ekrany OLED produkcji Samsunga przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, spółka przesuwa datę produkcji na 2013 r.
Samsung zapewniał, że pierwsze urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami OLED pod nazwą YOUM powstaną jeszcze w tym roku, ale to już nieaktualne. Koreański gigant być może wykorzysta linie produkcyjne plastikowych OLED-ów przy produkcji szklanych ekranów OLED. Obecne możliwości to 56 tys. szklanych substratów pod wyświetlacze na miesiąc. Jeśli doda się do tego linie do produkcji elastycznych OLED-ów, Samsung mógłby wyprodukować o 8 tys. substratów więcej.

Inny powód opóźnienia to konieczność dalszych prac nad technologią wytwarzania plastikowych OLED-ów.

Giętkie wyświetlacze OLED są bardziej wytrzymałe od tradycyjnych ekranów LCD. I co prawda na początku będą raczej montowane w sztywnej obudowie, ale w przyszłości telefony ze zwijanymi ekranami mogą pojawić się w naszych kieszeniach.

---
Źródło: oled-info.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1