reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea-dreamstime.com Rynki | 05 grudnia 2012

Największe firmy ODM i EMS na świecie

Connector Supplier opublikował listę największych firm ODM i EMS na świecie. Na pierwszym miejscu Foxconn - zapraszamy do sprawdzenia, kto następny.
Pojęcia ODM (original design manufacturer) i EMS (electronic manufacturing services) znamy od ponad dziesięciu lat. Dla producentów elektroniki outsourcing usług do firm ODM i EMS daje mnóstwo korzyści, związanych przede wszystkim z korzystaniem z zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz wykształconej kadry bez ponoszenia dodatkowych inwestycji na przykład w park maszynowy.

Wśród firm ODM prym wiedzie Foxconn, który produkuje urządzenia m.in. dla Apple'a. Foxconn zajmuje też pierwsze miejsce wśród firm EMS.
TOP 10 ODM w 2011 r.

Tabela posiada funkcję zoom.

W poniższej tabeli można sprawdzić jak przez lata zmieniały się firmy w pierwszej dwudziestce w branży EMS. Warto przy tym odnotować przynajmniej kilka przejęć: Flextronics przejął Solectron, a Solectron przejął Nasteel. Celestica przejęła Mfrs Services i Bull Electronics.
TOP 20 EMS w 1999, 2007 i 20011 r.

Tabela posiada funkcję zoom.
© connectorsupplier.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1