reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© john-valenti-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2012

W łódzkim centrum wdrożono system AMR

System zdalnego pomiaru liczników energii elektrycznej, wody, ciepła i gazu został wdrożony w największym centrum outletowym w kraju.
Otwarte w połowie października łódzkie Centrum Ptak Outlet wykorzystuje w praktyce system klasy AMR (Automatic Meter Reading), autorstwa wrocławskiej firmy Rhino. Jego działanie polega na automatycznym oraz jednoczesnym pobieraniu i przesyłaniu informacji na temat poziomu zużycia energii elektrycznej przez najemców, drogą radiową – GSM/GPRS.

- Zgromadzone w bazie danych systemu informacje o rzeczywistym zużyciu mediów, pomagają zarządcom podejmować bardziej trafne decyzje, dotyczące efektywnego funkcjonowania obiektu handlowego. Dzięki możliwości cyklicznego odczytu danych z liczników i przechowywaniu ich w bazie danych, zarządca otrzymuje na bieżąco pełny obraz zużywanych w budynku mediów - tłumaczy Jakub Hetmaniok, prezes zarządu firmy Rhino.
Wdrożony u połowy ze 150 najemców, system RhinoAMR w wersji bezobsługowej, zapewnia zdalny i automatyczny monitoring poziomu zużycia energii elektrycznej, wody, ciepła i gazu w czasie rzeczywistym. Dane na ten temat system prezentuje w postaci wykresów, tworzy okresowe raport z poziomu zużytych mediów, a w przypadku awarii, informuje odpowiedniego pracownika. Rozwiązanie wyklucza ryzyko błędnych odczytów, co często zdarza się w przypadku ręcznego spisywania liczników. System ułatwia także rozliczanie najemców z kosztów zużytych mediów.

Firma Rhino istnieje od 2009 r. i specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i wdrożeniach nowoczesnych systemów telemetrycznych. Wiodącym produktem spółki jest autorski system RhinoAMR oraz system RhinoWM (Water Metering).

---
Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2