reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 grudnia 2012

Bumar chce współpracować z Amerykanami

Bumar i Energa mają nadzieję na wartościowe kontrakty z przedsiębiorcami z Chicago i Doliny Krzemowej. Odbyły się już pierwsze spotkania w tej sprawie.
Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych rozmawiano o wzmocnieniu współpracy polskich firm z amerykańskim przemysłem korzystającym z nowych technologii. Współpraca miałaby dotyczyć m.in. sieci smart-grid i czujników.

Wiemy, że są technologie, że jest rynek i że są możliwości finansowania. Teraz chodzi o to, żeby z tej wiedzy zbudować pakiet inwestycyjny. Jeżeli chodzi o elementy czujników, to propozycje projektów, które były pokazywane w Chicago, to są kilkusetmilionowe, jeśli nie miliardowe wartości w dolarach. Także jest to jeden z najbardziej rosnących rynków na świecie w tej chwili – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który uczestniczył w spotkaniach w Stanach Zjednoczonych z polskimi przedsiębiorcami.

Jesteśmy bardzo zainteresowani czujnikami MEMS [ang. Micro Electro-Mechanical Systems – red.] do zastosowań cywilnych i obronnych. Interesuje nas również technologia MMIC [ang. Monolithic Microwave Integrated Circuit – monolityczne mikrofalowe układy scalone]. Technologie MEMS i MMIC były zgłaszane do offsetu przez Bumar Elektronika, tj. zgłoszona została gotowość przyjęcia takiej technologii od partnerów zagranicznych – informuje Monika Koniecko, rzeczniczka prasowa Bumaru.

Spotkania w USA dotyczyły także współpracy amerykańskich i polskich parków technologicznych.

---
Źródło: Newseria.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1