reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf-cader-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2012

Czas na rozwój polskich technologii

To hasło konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki na temat współpracy nauki i biznesu oraz rozwoju innowacyjności
Konferencja odbyła się 30 listopada i poruszano na niej takie tematy jak krajowa polityka w zakresie badań i innowacyjności, polskie inicjatywy technologiczne oraz potrzeba rozwoju i wdrożeń rodzimych rozwiązań do polskiej gospodarki.

.
- Do osiągnięcia tych celów potrzebna jest przede wszystkim współpraca sektora naukowo-badawczego z przedsiębiorstwami i efektywne wykorzystywanie kapitału publicznego jako dźwigni dla wydatków prywatnych na działalność B+R – powiedziała wiceszefowa MG.
Według wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej, najważniejszym wyzwaniem polityki innowacyjności jest podniesienie do 2020 r. nakładów na działalność B+R do 1,7 proc. PKB oraz zwiększenie udziału środków prywatnych na działalność badawczo-rozwojową.

Od 2004 r. ponadczterokrotnie wzrósł wskaźnik wydatków na działalność innowacyjną w stosunku do PKB (z 0,56 proc. w 2003 r. do. 0,74 proc. w 2010 r., prognoza za 2011 r. to 0,8 proc.). Wiceminister Henclewska przypomniała, że wysoce konkurencyjna gospodarka oparta na wiedzy i współpracy to główny cel projektu Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki na lata 2014-2020.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2