reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© creasencesro-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2012

Wiecha nad nowym budynkiem Centrum Badań EIT+

Po trwających nieco ponad rok pracach, najnowszy budynek laboratoryjny w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest gotowy w stanie surowym otwartym. W zeszły czwartek na obiekcie zamocowano wiechę.
Nowy budynek będzie miał w sumie ponad 12,4 tys. m kw. powierzchni, w tym ponad 10 tys. m.kw. przestrzeni laboratoryjnej. Cały gmach będzie służył przede wszystkim naukowcom zajmującym się badaniami w dziedzinie nanotechnologii i biotechnologii.

Powstające laboratoria będą zapleczem dla badań i rozwoju w takich obszarach, jak np. nanostruktury świecące typu lasery lub emitery krawędziowe, badania składu i struktury, analiza geometryczna i chemiczna nowych materiałów, konstrukcje diod nowej generacji, optoelektronika, ogniwa słoneczne oraz synteza nanomateriałów – efektywnych luminoforów, mogących znaleźć zastosowanie w diagnostyce medycznej, dozymetrii, oświetleniu LED, znakowaniu i zabezpieczaniu dokumentów.

W skład każdego modułu będą wchodzić pokoje przeznaczone do cichej pracy, w których można przeprowadzić analizę i obróbkę danych, a także zarchiwizować wyniki. Dostępne będą również powierzchnie laboratoryjne typu open space, przeznaczone pod wynajem zewnętrznym grupom badawczym oraz zespołom realizującym prace zlecone. Wynajmujący otrzymają też dostęp do innych pomieszczeń o charakterze pomocniczym, a tym samym do specjalistycznych urządzeń.

W budynku znajdą się także specjalistyczne pracownie badawcze prowadzące doświadczenia z obszarów biotechnologii, medycyny, nanotechnologii, informatyki i telekomunikacji. Do najciekawszych należą: unikalne laboratoria typu cleanroom, laboratorium zastosowań światłowodów, laboratorium wzmacniaczy i laserów światłowodowych, laboratorium nanostruktur oraz laboratorium Teraherzowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2