reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LARS Przemysł elektroniczny | 29 listopada 2012

Innowacyjna automatyka domowa z Poznania

Poznańska firma LARS opracowała bezprzewodowy system regulacji temperatury. Zastosowana technologia LMS jest energooszczędna i umożliwia łatwą rozbudowę systemu o nowe elementy.

Firma LARS opracowała bezprzewodowe sterowniki o bardzo niskim zużyciu prądu w oparciu o technologię LMS (Logic Managing System). - Dzięki LMS uzyskaliśmy produkt, który umożliwił tworzenie wyjątkowo energooszczędnych i bezawaryjnych urządzeń, wspomagających inteligentne zarządzanie automatyką. To połączenie interaktywnego sterowania obiektów (przez człowieka) z matematyczną precyzją i logiką wzorców teoretycznych. Wpływa ono na znaczną oszczędność energii w naszych mieszkaniach, domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej – mówi Andrzej Szymański, właściciel firmy LARS i jeden z autorów systemu. Sterowniki LMS można umieścić np. w głowicach termostatów kaloryferów, klamkach okiennych, termostatach bezprzewodowych czy nawiewnikach.
Dotychczas technologia LMS została wykorzystana m.in. w urządzeniach marki AURATON, które pomagają kontrolować i sterować temperaturą w otoczeniu domowym. Dzięki znikomemu zużyciu prądu, mogą one pracować wiele lat bez konieczności wymiany baterii, są więc nie tylko energooszczędne i niezawodne, ale przede wszystkim także ekologiczne – dodaje Andrzej Szymański.
Kolejne elementy systemu LMS wciąż powstająi i będą obejmować coraz szerszy obszar zastosowań: sterowanie oświetleniem, wspomaganie systemu alarmowego/przeciwpożarowego itp. Rozwiązanie poznańskiej firmy zostało docenione w trzeciej edycji konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Głównym celem programu jest transfer polskich, innowacyjnych i ekologicznych technologii oraz szerzenie polskiej myśli technicznej na całym świecie. Dzięki tej nagrodzie system LMS ma teraz szansę zaistnieć na rynkach zagranicznych. --- Firma LARS założona została w 1984 roku przez Andrzeja Szymańskiego. Początkowo swą działalność opierała głównie na gazowych systemach grzewczych, a po dwóch latach poszerzyła swą działalność o oświetlenie. Firma znana jest także z projektowania oraz produkcji m.in. regulatorów temperatury oraz sterowników do pomp AURATON (dawniej znane pod marką Euroster).
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1