reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© john-valenti-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2012

Magnetyczny system detekcji pojazdów już działa

Rynek systemów sterowania ruchem gwałtownie się rozwija. Firma KSK Developments z Zabrza zamierza na tym zarobić.

Właściciel firmy Paweł Kasperek niedawno wrócił z wizyty w Dolinie Krzemowej. Wyjazd był nagrodą w I edycji „(R)Ewolucji Firm Akademickich”. Zapytany o wrażenia, mówi - Nie planujemy rewolucyjnych zmian, będziemy działali dalej, ale z większą intensywnością. – I po chwili dodaje - Ten wyjazd utwierdził mnie tylko w słuszności tego, co robimy.
- Jeżeli chodzi o konkurencję na rynku, to podstawowym problemem jest przekonanie inwestorów do nowatorskiego rozwiązania. Pętle indukcyjne i kamery są na rynku od wielu lat. Może nie są idealnymi systemami, ale przynajmniej wiadomo jakie są mankamenty tych rozwiązań. Tymczasem główną zaletą systemu detekcji opartego na pomiarach pola magnetycznego jest właśnie niezawodność - mówi dla evertiq.pl Paweł Kasperek, właściciel firmy.
Sztandarowy produkt firmy, czyli system detekcji pojazdów działający w oparciu o czujniki mierzące pole magnetyczne ziemi, jest już zamontowany na 6 śląskich skrzyżowaniach. Na razie wymaga okablowania, ale w przygotowaniu jest projekt bezprzewodowy, który ma być gotowy wiosną 2013 r. Firma prowadzi w tej chwili negocjacje dotyczące montażu kontraktowego. Tylko montaż elementów elektronicznych jest zlecany na zewnątrz, całą resztę firma wykonuje sama, gdyż, jak mówi właściciel firmy, pozwala to na kontrolę jakości. - Pracujemy także nad bezprzewodowym systemem detekcji do zastosowań parkingowych – powiedział Paweł Kasperek. Taki system ułatwiłby życie kierowcom, którzy często bezskutecznie szukają wolnego miejsca w centrum, a jednocześnie pozwalałby na szybką reakcję w przypadku nieuiszczenia opłaty parkingowej. - Nasz cel jest globalny, nie zamierzamy ograniczać się do rynku polskiego. W kwietniu wybieramy się na targi do Turcji. Firma działa jednak niewiele ponad rok, więc potrzebujemy jeszcze czasu, żeby zdobyć rynek – powiedział nasz rozmówca. Firma KSK Developments zdobyła wyróżnienie w konkursie „Innowator Śląska 2011”.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1