reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zelmer Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2012

Przychody Zelmera mają wzrosnąć do prawie miliarda w ciągu najbliższych trzech lat

Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zdecydowała się na zakup Zelmera. Przyjrzyjmy się bliżej tej decyzji.

Główną przyczyną poszukiwania przez Zelmer inwestora strategicznego było zagwarantowania odpowiedniej i stabilnej struktury właścicielskiej. W sierpniu prezes spółki Janusz Płocica informował, że chce pozyskać inwestora, który myśli o spółce w perspektywie kilku lat, co umożliwiłoby realizację długofalowej strategii dotyczącej rozwoju. Wśród planów wymienia się wchodzenie na nowe rynki w Europie Wschodniej i Środkowej oraz wprowadzenie nowych kategorii produktów. Jak podaje portal forsal.pl, dzięki podbijaniu nowych rynków, przychody firmy w ciągu trzech lat mają wzrosnąć do 979,6 mln PLN.
– Po sukcesie w naszym kraju chcieliśmy dalej rywalizować z zachodnimi koncernami. Musieliśmy jednak dokładnie wybrać rynki, na których będziemy to robić. Kraje Europy Zachodniej były już mocno zdominowane przez zachodnie brandy. Europa Wschodnia i Środkowa nadal były nienasycone, mniej wyczulone na markę, a bardziej na cenę, i to było dla nas szansą – forsal.pl cytuje prezesa Janusza Płocicę.
Wśród nowych rynków zbytu dla małego AGD polskiej produkcji wymienia się także Turcję. Planowane jest również umacnianie pozycji firmy tam, gdzie firma jest już obecna, przede wszystkich chodzi tu o Rosję i Ukrainę. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wezwała do sprzedaży 100% akcji Zelmera w cenie 40 PLN za akcję. W swoim komunikacie prasowym firma informuje, że przejęcie Zelmera wzmocni obecność BSH w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Podkreślany jest również fakt, że marka Zelmer cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-2