reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mchudo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 października 2012

Nation E otwiera centrum R&D w Gdańsku

W Trójmieście powstanie europejski ośrodek badawczo-rozwojowy izraelskiego producenta nowoczesnych akumulatorów litowo-jonowych, spółki Nation E.

Firma rozpocznie działalność w czwartym kwartale 2012 roku i będzie trzecią spółką-córką Nation E, która dotychczas posiadała swoje biura w USA i Szwajcarii. Nation E działa na rynku europejskim od 2006 r. uczestnicząc w projektach badawczych w wielu krajach. Firma jest najbardziej znana za sprawą Energetycznej Platformy Transmisji Danych, która umożliwia przesył danych pomiędzy jednostkami takimi jak elektryczne samochody, magazyny energii, akumulatory Li-lon, odnawialne źródła energii, inteligentne liczniki, stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych z jednej strony, a siecią elektroenergetyczną z drugiej.
- Wiele czynników wpłynęło na to, że wybraliśmy Polskę, m.in.: stabilne finansowo, społecznie i prawnie otocznie biznesu, aktywne członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a także centralne położenie geograficzne kraju, które umożliwia łatwy dostęp do rynków Wschodniej i Centralnej Europy. Natomiast Trójmiasto doceniliśmy przede wszystkim ze względu na szeroki dostęp do kadry z sektora IT, z silnym zapleczem w postaci centrum akademickiego Politechniki Gdańskiej. Wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie oraz koncentracja centrów R&D w regionie to kolejne argumenty przemawiające za wyborem tej lokalizacji. Czynniki te tworzą ważną bazę dla rozwoju naszej działalności. Na początek chcemy zatrudnić 15 osób w Trójmieście. W chwili obecnej nasza branża jest w fazie pilotażowej w Europie - mówi Andreas Stamatiou, Dyrektor Finansowy Nation E. - Bardzo pomocne było także wsparcie, które otrzymaliśmy od Invest in Pomerania, zarówno w zakresie pozyskiwania informacji na temat regionu, jak i podczas wizyty w Trójmieście - dodaje Andreas Stamatiou.
Firma szacuje, że wdrożenie stworzonych technologii przyczyni się do powstania ok. 1 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Europie do 2017 r. Nation E jest również członkiem zarządu SEDC (Koalicji na Rzecz Rozwoju Inteligentnych Sieci) w Brukseli. -- Nation E rewolucjonizuje sposób zarządzania energią, działając na rzecz stworzenia stabilnej i zrównoważonej przyszłości energetycznej. Firma produkuje i rozwija unikatowe rozwiązania z zakresu ICT, umożliwiające: magazynowanie odnawialnej energii w akumulatorach litowo- jonowych, reakcję systemu na zarejestrowane zapotrzebowanie na energię oraz monitorowanie rachunków za jej zużycie. Firma rozwija również technologie w obszarze szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Nation E rozpoczęła swoją aktywność w roku 2005 od podstawowej działalność badawczo-rozwojowej, zdobywając po drodze unikatową wiedzę z zakresu zarządzania energią i transmisji danych pomiędzy uczestnikami rynku energetycznego. Pomysłodawcą jest znany przedsiębiorca i inwestor Danniel Jammer, który prowadzi firmę od jej fazy koncepcyjnej, poprzez fazę globalnych badań technologicznych, aż do chwili obecnej, kiedy to świat stoi na progu nowej ery zarządzania energią. Firma ma główną siedzibę w Izraelu i dwa biura marketingowe w USA i Szwajcarii. Na przestrzeni ostatnich 7 lat, firma stworzyła szeroki asortyment innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów - wielkoformatowe akumulatory litowo –jonowe (o mocy większej niż 1 kWh), infrastrukturę umożliwiająca szybkie ładowanie samochodów elektrycznych (takich jak Angel Car), oprogramowanie i rozwiązania w zakresie zarządzania inteligentnymi sieciami, jak też aplikacje na potrzeby inteligentnych biur. © Nation E / Invest in Pomerania
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1