reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aleksandr volkov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 października 2012

Współpraca Boeing i Samsung Electronics

Firmy Boeing i Samsung Electronics Co., Ltd. poinformowały o podjęciu współpracy w celu poprawy jakości komunikacji ziemia-powietrze oraz dostarczenia pasażerom bardziej angażującej rozrywki na pokładzie samolotu.

Porozumienie to przyczyni się do zacieśnienia związków między koreańskim przemysłem a amerykańskim koncernem lotniczym Boeing. Boeing i Samsung Electronics początkowo zajmą się opracowaniem zaawansowanych technologicznie ekranów i systemów łączności bezprzewodowej. Celem prac będzie polepszenie poziomu rozrywki oraz komunikacji ziemia-powietrze. Z założenia nowe produkty i rozwiązania mają być lżejsze i bardziej energooszczędne. Ponadto firmy rozważają możliwość współpracy przy projektach dotyczących wydajności i mobilności pracowników firmy Boeing, którzy będą wykorzystywać obecne oraz przyszłe produkt i rozwiązania firmy Samsung w urządzeniach mobilnych.
- Komunikacja pokładowa i łączność sieciowa to ważne elementy dla pasażerów, a połączenie samolotu z ekipą naziemną podczas lotu ma kluczowe znaczenie dla wydajności operacyjnej linii lotniczych — powiedział Larry Schneider, wiceprezes ds. rozwoju produktów w Boeing Commercial Airplanes. — Boeing i Samsung Electronics wspólnie będą prowadzić badania, jak wykorzystać innowacyjne technologie, aby uzyskać postępy w tych dziedzinach.
Nowy sojusz badawczo-rozwojowy z Boeingiem potwierdza nacisk, jaki firma Samsung Electronics kładzie na umacnianie pozycji lidera w dziedzinie korporacyjnych technologii informatycznych poprzez tworzenie produktów, rozwiązań programowych i usług, a także współpracę z cenionym partnerami. - Branża lotnicza to jedno z najbardziej złożonych i wyrafinowanych środowisk biznesowych, które każdego dnia służy milionom pasażerów i pracowników. Jestem bardzo zadowolony, że Samsung podejmie współpracę z Boeingiem, aby spełnić rosnące wymagania klientów linii lotniczych z całego świata. Wykorzystamy nasze doświadczenie w dziedzinie multimediów i technologii informatycznych, aby zapewnić pasażerom bogatsze, bardziej satysfakcjonujące wrażenia - powiedział Bumcoo Cho, starszy wiceprezes grupy Enterprise Business Team w Samsung Electronics. Współpraca z Samsungiem będzie koordynowana przez Boeing Research & Technology, centralny dział badawczo-rozwojowy firmy Boeing. Organizacja ta skupia się na opracowywaniu przyszłych rozwiązań lotniczych oraz optymalizowaniu żywotności, kosztów, jakości i wydajności bieżących systemów.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
January 20 2020 00:12 V15.3.2-2