reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 października 2012

Polska partnerem CeBIT 2013: aktualizacja

Szef CeBIT Frank Pörschmann i Podsekretarz Stanu w MG Dariusz Bogdan podpisali w dniu 26 czerwca 2012 r. w Berlinie stosowne porozumienie w sprawie przyznania Polsce statusu kraju partnerskiego CeBIT 2013. Dziś i jutro odbywają się spotkania przedstawicieli władz Polski i Niemiec początkujące Partnerstwo.

Cieszy mnie, że Niemcy, nasz główny partner handlowy, dostrzegły potencjał polskiej branży ICT i przyznały nam tytuł kraju partnerskiego przy organizacji największych na świecie targów teleinformatycznych CeBIT w 2013 roku. Wykorzystamy tę szansę do rozwoju wzajemnej współpracy w zakresie innowacyjnych technologii. Jestem przekonany, że w najbliższych latach to branża ICT będzie motorem wzrostu gospodarczego całej Europy, dlatego już dziś warto w nią inwestować” – powiedział po podpisaniu porozumienia wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan.
Wybranie Polski na kraj partnerski jest także okazją do rozmów z rządami obu państw na temat strategii dla sektora ITC oraz polityki gospodarczej” –oświadczył prezydent BITKOM prof. Kempf. W dniu 6 marca 2013, tuż po inauguracji targów CeBIT odbędzie się szczyt z udziałem przedstawicieli rządów RFN i Polski.
W dniach 25 i 26 października br. w Warszawie odbywają się spotkania przedstawicieli władz Polski i Niemiec początkujące Partnerstwo Polski w Targach CeBIT 2013. Dzisiaj ma miejsce spotkanie pod hasłem: "Meet the Companies. Polish Innovation Powers Drives International Business", w którym wezmą udział przedstawiciele takich firm jak: Bosch, Deutsche Telecom, Fujitsu, Huawei, IBM, Intel, LG, Microsoft, Siemens Enterprise, Software AG, Vodafone. W czasie jutrzejszej konferencji prasowej nastąpi oficjalne podpisanie umowy pomiędzy stroną polską i niemiecką, potwierdzające fakt, że Polska będzie krajem partnerskim Targów CeBIT 2013, przedstawienie planów i roli Polski w tym wydarzeniu. Stronę polską reprezentować będzie Wiceminister Gospodarki - Pan Dariusz Bogdan, stronę niemiecką: Pan Jörg Bode, Wicepremier Dolnej Saksonii i Minister Gospodarki, Pracy i Transportu, Pan Frank Pörschmann - Członek Zarządu Deutsche Messe AG, prof. Dieter Kempf - Prezes BITKOM, informuje Computerworld.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
November 12 2019 07:31 V14.7.10-2